اخبار:


در صورت وجود هر گونه سوال در روال ثبت نام میتوانید با شماره 09211381159 تماس حاصل نمایید.
1401-04-10
جهت اطلاع از آخرین اخبار، کانال تلگرام حلی نت را دنبال کنید. https://t.me/hellinet
1401-03-01
شرایط و زمان بندی ثبت نام به زودی اعلام میگردد. در روزهای آتی مجدد سایت حلی نت را دنبال کنید.
1401-03-01

قوانین مسابقات حلی نت:


قوانین و مقررات:
به استحضار می رساند برای حل سؤالات و ارسال متن برنامه می توانید از سه زبان برنامه نویسی استفاده نمایید:

 1. زبان C/C++ با کامپایلر g++ 4.6.0 (قابل دسترسی از این آدرس – dev C++ و Code Blocks از این کامپایلر استفاده می کنند و مورد تأیید هستند، ولی Visual Studio از این کامپایلر استفاده نمی کند و مشکلات احتمالی در پذیرش جواب بر عهده شرکت کننده است).
 2. زبان Pascal با کامپایلر2.6.0 free Pascal (قابل دسترسی از این آدرس – دقت داشته باشید این کامپایلر فرق هایی با سایر کامپایلرها نظیر Turbo Pascal دارد، مثلاً چنانچه متغیر حلقه در خود حلقه عوض شود، خطای زمان کامپایل توسط free Pascal ایجاد می شود در صورتی که Turbo Pascal با این موضوع مشکلی ندارد)
 3. زبان Python2 - کامپایلربرای برگزاری هر چه دقیق‌تر حلی‌نت و نیز جهت آگاهی کلیه‌ی عزیزانی که در این مسابقه شرکت می‌کنند، قوانین و مقررات مسابقات توسط کمیته‌ی فنی و هیئت داوران، به شرح زیر تدوین شده است:
 1. تعداد نفرات هر تیم برنامه‌نویسی دقیقاً دو نفر است.
 2. مسابقات در دو رده‌ی سنی برگزار می‌شود:
 3. (الف) دانش‌آموزان دوره اول متوسطه (سال هفتم، هشتم و نهم)
  (ب) دانش‌آموزان دوره دوم متوسطه (سال دهم، یازدهم و دوازدهم) و دانشجویان سال اول دانشگاه توجه: هر تیم باید فقط متشکل از اعضای مربوط به یک رده‌ی سنی باشد
 4. نحوه‌ی امتیاز دهی به‌صورت صفر یا یک است، یعنی یا پاسخ ارسالی به یک سؤال درست است یا نادرست که به‌ترتیب نمره‌ی صفر و یا نمره‌ی کامل سؤال توسط تیم شرکت کننده کسب خواهد شد و حد میانه‌ای برای نمره‌ی یک سؤال وجود ندارد.
 5. رده بندی نهایی بر اساس تعداد سؤالات حل شده توسط یک تیم انجام خواهد پذیرفت. در صورت تساوی در تعداد سؤالات حل شده، رده‌بندی براساس زمان ارسال پاسخ‌های صحیح به سرور انجام می‌شود، یعنی ارسال سریع‌تر پاسخ صحیح به‌ نفع هر تیم خواهد بود. برای سنجش دقت نظر شرکت‌کنندگان، یک جریمه‌ی زمانی برای هر بار ارسال پاسخ غلط در نظر گرفته شده است.
 6. نمره‌ی سؤالات مختلف با هم یکسان است و با توجه به زمان باقی‌مانده از مسابقه و شناختی که هر تیم از توانایی خود دارد، باید به تقسیم زمان برای حل سؤالات اقدام شود.
 7. داوری مسابقات برخط (online) ممکن است بنا به ملاحظاتی در لحظه، انجام نپذیرد و نتایج نهایی با تأخیر بر روی سایت قرار بگیرد.
 8. چنانچه برای کمیته‌ی فنی و هیئت داوران محرز شود تیمی هر گونه تخلف یا تقلبی در هر مرحله از مراحل مسابقه انجام داده است، تشکیل شور داده و برابر تصمیم اتخاذ شده با تیم خاطی برخورد خواهد کرد و حق هیچ گونه اعتراضی برای تیم خاطی وجود ندارد.
 9. ساعت دقیق برگزاری مسابقات، نحوه‌ی ثبت نام، اعلام تیم‌های برگزیده و اطلاعیه‌های مهم همه در وب سایت مسابقات به نشانی www.hellinet.ir درج می‌شود. کلیه‌ی شرکت کنندگان موظفند برای اطلاع از این موارد به وب سایت مسابقات مراجعه کنند و کلیه‌ی مسئولیت‌ها در این باره بر عهده‌ی تیم‌ها بوده و در صورت قصور، هیچ مسئولیتی متوجه مسئولین برگزاری نخواهد بود.